Moda nie jest wcale taka zła, jak ją malują. Czasami warto się nią pokierować, aby ułatwić sobie tworzenie fajnych, spójnych i zarazem stylowych strojów – czy to dziennych, czy to okazjonalnych. Ubrania muszą być jednak praktyczne. Próbując przygotować szafę na okres letni bądź wiosenny, warto wyposażyć ją głównie w takie rzeczy, które będą noszone na co dzień i które można będzie założyć do tego, co ma się w garderobie. Sukienki na wiosnę nie muszą być wcale przekombinowane. Wraca moda na rzeczy proste, uniwersalne i swobodne. To one królują na pokazach mody i to one będą zyskiwać największą popularność w nadchodzącym sezonie.

Relaksujące techniki oddychania

Niezmiennie od paru czy nawet parunastu lat w modzie utrzymują się tzw. sukienki maxi. Są to sukienki sięgające niemalże samej ziemi. Bardzo długie i zarazem niesamowicie efektowne. Przeważnie sięgają po nie wyższe dziewczyny, jednakże nie jest to wcale reguła. Sukienka o kroju maxi równie dobrze, a czasem nawet i lepiej zaprezentuje się na niskiej kobiecie, której wzrost nie przekracza 160 cm. Dlaczego? Ponieważ z uwagi na swój specyficzny krój znakomicie wydłuża i wysmukla ona całą sylwetkę. Wyciąga ją w górę. Daje złudzenie, jak gdyby nosząca ją kobieta była znacznie wyższa niż w rzeczywistości jest. Sukienki na wiosnę o kroju maxi są przy tym na tyle efektowne i stylowe, że nie wymagają dodawania do nich niemalże żadnych akcesoriów, co też jest ich sporym plusem. Wystarczy założyć taką kreację, a na nogi ubrać zwykłe sandałki czy klapki, aby już zaprezentować się świetnie. Jeszcze lepszy efekt można uzyskać poprzez narzucenie na sukienkę ciężkiej skórzanej kurtki albo luźnej dżinsowej katany, która przełamie lekkość i subtelność stroju.

Mimo wszystko każda kobieta powinna na co dzień nosić po prostu to, co najbardziej jej się podoba. Wybierając sukienki na wiosnę, można kierować się tym, co aktualnie jest w modzie, ale równie dobrze można zdecydować się na zakup rzeczy, które wcale nie uchodzą za najbardziej stylowe.