Wybierz właściwą przestrzeń.

Pierwszym krokiem w budowaniu domowego biura, które stawia produktywność na pierwszym miejscu, jest wybór odpowiedniej przestrzeni. Dla niektórych osób wybór może być ograniczony, będzie to po prostu miejsce, w którym zmieścisz biurko lub znajdziesz trochę ciszy.

Jeśli możesz, spróbuj znaleźć miejsce, które znajduje się blisko okna z dużą ilością naturalnego światła, które poprawi Twój nastrój i zwiększy produktywność. Wybierz również pomieszczenie, w którym najłatwiej będzie Ci oddzielić pracę od życia domowego. Idealnie byłoby, gdyby była to przestrzeń, która jest stała, więc nie musisz codziennie wieczorem usuwać swoich rzeczy.

Spróbuj wczuć się w swoje miejsce pracy i zidentyfikować rzeczy, które możesz dostosować. Być może trzeba będzie dostosować oświetlenie, włączyć muzykę w tle lub usunąć elementy rozpraszające uwagę. To wszystko są sposoby, w jakie możesz dostosować swoją przestrzeń, aby uczynić ją bardziej odpowiednią do pracy, nawet jeśli Twoje domowe biuro to tylko stół kuchenny.

Nadaj priorytet materiałom, których naprawdę potrzebujesz.

Kiedy po raz pierwszy urządzasz swoje domowe biuro, zadaj sobie pytanie – czego tak naprawdę potrzebujesz, aby efektywnie wykonywać swoją pracę. Pomoże Ci to ustalić priorytety, co kupić i powinno pomóc w natychmiastowym rozpoczęciu pracy. Dla większości z nas jest to biurko lub płaska powierzchnia, wygodne krzesło, dostęp do internetu, laptop lub komputer i gniazdko elektryczne. Resztę można dokupić później.

Jest to szczególnie ważne, jeśli pracujesz z ograniczonym budżetem. Czy naprawdę potrzebujesz mini lodówki, czy możesz użyć tej w kuchni? Czy możesz obejść się bez tych wszystkich książek o produktywności, których nigdy nie przeczytasz? Skupiając się na tym, co najważniejsze, możesz sprawić, że twoje miejsce pracy będzie wolne od bałaganu i będziesz mógł jak najszybciej rozpocząć pracę. Jasne, uporządkowane biurko z miejscem do rozłożenia się może również pomóc Ci się lepiej skoncentrować.

Po skompletowaniu wszystkich niezbędnych przedmiotów, możesz na bieżąco uzupełniać je o dodatkowe elementy. Większości osób przyda się na przykład notatnik i długopis, a także lampka biurkowa, która zmniejszy zmęczenie oczu. Może być potrzebna drukarka i niszczarka, a może tablica.

Ostatnią rzeczą, którą warto dodać, są przedmioty osobiste, które pomogą Ci poczuć, że przestrzeń jest Twoja. Dla niektórych osób korzystne jest umieszczenie na biurku fotografii, cytatów motywacyjnych lub przedmiotów ułatwiających skupienie się. Dodaj rzeczy, których potrzebujesz, aby poczuć się dobrze i być gotowym do pracy.