Wybierz odpowiednią torbę

Zacznij od znalezienia walizki, która jest nieco mniejsza niż przeciętne standardy bagażu podręcznego dla większości linii lotniczych. Upewnij się, że jest wystarczająco duża, aby pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy, ale nie jest zbyt duża, aby utrudnić ci łatwe przechowywanie jej w pojemniku nad głową w samolocie.Jeśli podróżujesz z laptopem, zastanów się, gdzie ten element będzie umieszczony w łatwo dostępnym miejscu. Jeśli kieszeń na MacBooka znajduje się na dnie torby, a jej górna część jest obciążona? Kup inną walizkę lub plecak.Jednocześnie postaraj się znaleźć taki bagaż, który naprawdę wykorzysta swoją przestrzeń. Na przykład: Niektóre plecaki mogą otwierać się jak walizka, podczas gdy niektóre walizki są wyposażone zarówno w kółka, jak i paski na ramię jak plecak. Wybieraj mądrze.

Zmniejszanie śladów węglowych

Robienie tego, co do nas należy w walce ze zmianami klimatu może zacząć się od czegoś tak prostego, jak próba skorzystania z bezpośrednich lotów do miejsca docelowego, przy jednoczesnym poszukiwaniu sposobów na „odciążenie” tych złych śladów węglowych. Wspólne przejazdy, autobusy i inne formy transportu publicznego, jeśli lot ma trwać około trzech godzin, pomagają zaoszczędzić zadziwiająco dużo paliwa. Jeśli już zdecydujesz się na lot: Wybierz firmę, która jest zaangażowana w wyższe standardy w kierunku pomocy środowisku.

Dzień dobry TVN – styl życia, codziennie gorące tematy

Pomóż sobie, pomagając gospodarzom

Wspieranie firm, których właścicielami są lokalni jest korzystne zarówno dla turystów (jeśli chodzi o unikalne i autentyczne lokalne potrawy), jak i dla właścicieli (którzy cieszą się z naszych pieniędzy). Innym sposobem, aby pomóc mieszkańcom, a nie wielkim sieciom jest sposób, w jaki dojeżdżamy do różnych miejsc: Zamiast polegać na wielonarodowych firmach autobusowych, korzystajmy z lokalnych aplikacji typu „ride sharing”, zwracając uwagę na to, by szukać i wspierać lokalnych kierowców i dyspozytorów. Jeśli istnieje transport publiczny finansowany przez ludzi? Zbadaj najbardziej szanowaną opcję, a następnie nagródź ją swoimi turystycznymi złotówkami.

Walka z przepakowaniem

Nie wyolbrzymiając oczywistości, ale im mniej rzeczy musisz nosić, tym łatwiej będzie ci podróżować przez granice, między hotelami i na pokładach samolotów.

W dzisiejszych czasach przysługuje nam jeden bagaż podręczny, a jednocześnie ponosimy niebotyczne opłaty za dodatkowy plecak, który musi zostać odprawiony. Nie tylko wymaga to wydania większej ilości pieniędzy, ale także poświęcenia mnóstwa niepotrzebnego czasu, który w przeciwnym razie spędzilibyśmy opuszczając lotnisko i udając się prosto do nowego miejsca zakwaterowania. Minimalistyczni podróżnicy uczą się doskonalić (a nawet czerpać przyjemność) z kultywowania zestawu umiejętności, który jest dopasowywaniem niezbędnych rzeczy do bagażu podręcznego… niezależnie od tego, czy wyjeżdżają na weekend… czy na kilka tygodni.