Outdoor z roku na rok zyskuje na popularności. To już nie tylko kilkudniowa ucieczka z miejskiego zgiełku i natłoku codziennych obowiązków na łono dzikiej przyrody – a coraz częściej styl życia. Styl życia, który wymaga jednak odpowiednich przygotowań i sprzętu. Kurtki z membraną, która nie zawiedzie podczas niespodziewanej ulewy czy wygodnego plecaka, który nie spowoduje bólu barków podczas wielogodzinnego marszu.

Przewodnik minimalistycznych podróżników

Niemniej jednym z podstawowych, jeśli nie najważniejszym z elementów outdoorowego wyposażenia są buty. Nieważne, czy zdobywamy górskie szczyty, uprawiając trekking, czy też eksplorujemy nieuczęszczane leśne ścieżki lub podmokłe, bagniste tereny – w każdych warunkach obuwie będzie pełnić kluczową rolę. Dlatego niezwykle ważny jest dobór odpowiednich butów. Zwróćmy uwagę na wszystkie czynniki – charakterystykę terenu, w który się udajemy czy osobiste przyzwyczajenia. Dzięki temu łatwiej nam będzie dobrać but odpowiednio lekki bądź ciężki, niski, pozwalający lepiej manewrować, albo stabilizujący kostkę, zapobiegając skręceniom. Podeszwa, na przykład antypoślizgowa czy z głębokimi żłobieniami, amortyzująca stopę, wodoodporna membrana czy oddychające materiały – wszystko to ma wpływ na komfort naszej stopy. A komfort stóp jest przecież podstawą całej wędrówki. Podstawą outdooru.

Pamiętając o tych fundamentalnych zasadach, z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego w szerokiej ofercie outdoorowego sprzętu.